O nas

Niepubliczne Przedszkole Starszakowo jest jedynym w swoim rodzaju miejscem, gdzie w domowej atmosferze, pod okiem wykwalifikowanych opiekunów, dzieci odnajdują najlepsze warunki do zabawy i nauki. Otoczone jest osobami, które cechuje ciepło, spokój i radość z którymi dziecko czuje się bezpieczne i jest pozytywnie stymulowane do działania, odkrywania świata. Uczone jest dobrego zachowania, szanowania innych i wytworów ich pracy. Priorytetem naszych działań jest stwarzanie jak najlepszych warunków i możliwości rozwoju w przyjaznym otoczeniu, ukierunkowanie drzemiącego w dziecku potencjału twórczego oraz jego możliwości rozwojowych by zbudować solidną podstawę do dalszego rozwoju i życia we współczesnym świecie. Przedszkole jest prowadzone w duchu pedagogiki Marii Montessorii, która jest dla nas drogowskazem w wychowaniu dziecka.

Kadra przedszkola to starannie dobrany zespół, posiadający pasję i fachowe przygotowanie do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Tworząc rodzinny charakter nauczyciele i pracownicy przedszkola nazywani są ciociami i wujkami. Dbamy o serdeczne, kompetentne podejście do dzieci, rozwój zawodowy i pozytywne nastawienie do współpracy z domem rodzinnym naszych podopiecznych.

Zastosowanie odpowiednich zasad wypracowanych przez przedszkole, powoduje wytworzenie przyjaznej atmosfery pełnej miłości i szacunku. Staramy się często chwalić dzieci. Każde dziecko jest w jakiejś dziedzinie dobre. Wzmacnianie tego co jest mocne u dzieci, powoduje otwarcie na pokonywanie trudności w innych bardziej skomplikowanych dziedzinach.

Nasze przedszkole spełnia wszystkie niezbędne normy bezpieczeństwa i przepisy sanitarno-higieniczne. Sale do zajęć są przestronne, jasne i utrzymane w ciepłych pastelowych kolorach. Sprzęt i meble dostosowane do wzrostu i zainteresowań dzieci. Posiadają niezbędne certyfikaty i atesty.

Małe grupy: Grupy liczą od 10 do 18 dzieci. Taka liczba dzieci pozwala zatroszczyć się o każdego wychowanka indywidualnie i zapewnia indywidualne podejście nauczyciela. Jest to optymalna liczba dzieci, pozwalająca prowadzić wszelkie zabawy grupowe, daje możliwość dzielenia na małe zespoły i uczenia współpracy.

Opieka specjalistów

- konsultacje i terapia logopedyczna
- konsultacje i terapia psychologiczna
- konsultacje i terapia pedagogiczna

Opieka logopedyczna - dzieci uczęszczające do przedszkola objęte są opieką logopedyczną. Logopeda przedszkolny przeprowadza badania dzieci i stawia szczegółową diagnozę rozwoju mowy. Dzieci, u których stwierdzono problemy logopedyczne, w zależności od decyzji rodziców biorą udział w nieodpłatnej terapii, którą prowadzi logopeda.

Nauczyciele – wychowawcy na zajęciach edukacyjnych prowadzą ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne, ćwiczenia oddechowe, dbają o prawidłową wymowę głosek.

Opieka psychologiczna - przedszkole współpracuje z psychologiem, który udziela konsultacji rodzicom i nauczycielom. W miarę potrzeb obserwuje dzieci i pomaga w rozwiązywaniu trudnych problemów wychowawczych. Z indywidualnych porad psychologa mogą skorzystać rodzice, po uprzednim umówieniu terminu z dyrektorem przedszkola.

Zdrowe żywienie

W Niepublicznym Przedszkolu Starszakowo dbamy o zdrowe i prawidłowe żywienie dzieci. Zapewniamy dietę bogatą w składniki odżywcze, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju dzieci. Serwowane posiłki są różnorodne, kolorowe, smaczne, zdrowe i estetycznie podane. Uwzględniana jest również dieta dla dzieci z alergią pokarmową.

Przygotowując posiłki staramy się unikać konserwantów i wzmacniaczy smaku i zapachu. Obiady przygotowywane są przez firmę cateringową, z którą współpracujemy już od kilku lat.

Spożywane w przedszkolu posiłki są okazją do nauki dobrego zachowania przy stole. Dzieci posługują się nożem i widelcem. Przy organizowaniu wyżywienia przestrzegane są przepisy HACAP.

Czas na relaks

Po obiedzie dla chętnych dzieci z najmłodszych grup organizujemy poobiednią drzemkę. Leżakowanie nie jest przymusowe. Dzieci, które nie leżakują mają czas na słuchanie bajek i opowiadań, przy spokojnej muzyce oglądają książeczki, układają układanki, grają w gry lub spokojnie bawią się. Jest to czas relaksu, po porannych zajęciach i smacznym obiedzie.

Leżakujące dzieci śpią na wygodnych leżaczkach. Każde dziecko ma swoją, czystą, bawełnianą pościel która jest regularnie i w miarę potrzeb zmieniana.

Spacery i zabawy na placu zabaw

Staramy się, aby w przedszkolu spacery odbywały się codziennie jeżeli pozwalają na to warunki pogodowe. Dzieci oprócz relaksu na placu zabaw, odwiedzają pobliskie tereny zielone i place zabaw ogólnodostępne. Późną jesienią, zimą i wczesną wiosną są to spacery alejkami. Wyjścia na spacer są okazją do wypoczynku, gier i zabaw na powietrzu oraz rozbudzenia naturalnej ciekawości i zdobywania bogatych doświadczeń przyrodniczych.